Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 mm

2 399,00 zł
Brutto Dostawa w 1-2 dni

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 to nowoczesna konstrukcja oparta na lekkich, aluminiowych szynach nośnych i kompozytowym wiązaniu pozwalającym na stosowanie zwykłego obuwia oraz na unoszenie pięty użytkownika. Rolki terenowe wyposażone są w regulowane hamulce i pompowane koła o średnicy 6 cali (150 mm).

Kup razem

W promocji

Kije Axon Martex Vario Roller regulowane 120-165 cm

Kije Axon Martex Vario Roller regulowane 120-165 cm

269,00 zł 134,50 zł
Kije Axon Martex Profi

Kije Axon Martex Profi

179,00 zł 107,40 zł
  Żadne

Akcesoria

Dętka EU do kół terenowych 6x1.25" (150 mm)

Dętka EU do kół terenowych 6x1.25" (150 mm)

43,90 zł
Pompka ręczna do kół terenowych 400PSI

Pompka ręczna do kół terenowych 400PSI

99,00 zł
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Nowy

Kije OD 40% do 50% taniej

Rolki terenowe Skike + rabat na kijeKup kije marki Axon razem z rolkami terenowymi Skike, a otrzymasz zniżkę na kije od 40% do 50% w zależności od modelu. Promocja obowiązuje w sklepie internetowym i w sklepie stacjonarnym. Przy zakupie przez internet wybierz odpowiednie kije w bloku "Kup razem" na tej stronie.

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 to następca legendarnego modelu Skike V8 Lift Cross. Zbudowane są wg najnowszych technologii stosowanych przez markę, znanych także z modeli Skike V9 Fire 200 i Skike V9 Tour. To co wyróżnia ten model to:

  • modułowa konstrukcja umożliwiająca m.in. zmianę kół na większe - 8 x 2 cale - po zakupie dodatkowego zestawu przezbrojeniowego,
  • niska waga w stosunku poprzednich modeli Skike i modeli innych marek na rynku.

Model polecany jest dla osób, które nie planują pokonywania ciężkiego terenu, za to docenią mniejszą wagę i bezwładność sprzętu, jak też łatwiejsze nim manewrowanie.

Mosty i wiązania

Mosty nośne każdej z rolek Skike V9 zostały zbudowane z mocnych, aluminiowych szyn. Do nich przykręcono kompozytowe konstrukcje umożliwiające przypięcie rolek do nóg. By korzystać ze Skike V9 wystarczy zwyczajne obuwie, w tym sportowe, czy lekkie turystyczne w rozmiarze 36 - 47 EU.

Wykorzystanie mocnych tworzyw sztucznych przy konstrukcji systemu wiązań rolek przyczyniło się do wzrostu ich sztywności i spadku wagi w stosunku do starszych modeli. Rolki mocowane są do stóp przy pomocy trzech mocnych pasów zapinanych na rzepy - dwóch na śródstopiu i jednego na łydce. Poduszki ochronne znajdujące się na każdym z pasków zapewniają komfort użytkowania.

Koła i zdolności terenowe

W rolkach terenowych Skike V9 Fire 150 zastosowano terenowe, pompowane koła o średnicy 6 cali (150 mm). To pozytywnie wpłynęło na zmniejszenie wagi w stosunku do Skike V9 Fire 200. Mniejsze koła oznaczają znacznie mniej gumy (samej w sobie ciężkiej) wchodzącej w skład opony i dętki. Niższy profil opony 6 cali w stosunku do 8 cali poprawia stabilność. Całość jest łatwiejsza w manewrowaniu, ma też odczuwalnie mniejszą bezwładność. Terenowe koła pozwalają na jazdę nie tylko po asfalcie, ale także kostce brukowej, czy naturalnych nawierzchniach, jak ubite ścieżki, parkowe aleje, polne drogi.

Inżynierowie Skike przewidzieli możliwość regulacji prześwitu pod mostami nartorolek, co ma wpływ na możliwości sprzętu w pokonywaniu krawężników, uskoków, czy leżących przedmiotów. Wystarczy zmienić położenie kół w otworach widelców. Wyższy prześwit wiąże się jednak z niższą stabilnością.

Technika jazdy

Konstrukcja wiązań umożliwiających przypięcie rolek do butów została wyposażona w mechanizm tzw. luźnej pięty. Dzięki temu stopa może odrywać się od mostu w płaszczyźnie pionowej przy zachowaniu kontaktu przedniej części śródstopia z mostem - podobnie jak na nartach biegowych. Choć sprzęt został opracowany z myślą o jeździe stylem łyżwowym, jednak możliwe jest także poruszanie się krokami zaczerpniętymi z klasycznej techniki narciarskiej.

Przednie koła zostały wyposażone w mechanizmy pozwalające na obrót tylko do przodu. Daje to możliwość stosowania kroku zaczerpniętego z narciarstwa przełajowego (narciarstwo backcountry) z równoległym prowadzeniem rolek. Krok może przypominać krok z odbicia (naprzemianstronny), czy jednokrok techniki klasycznej z narciarstwa biegowego. Łożyska jednokierunkowe ułatwiają także pokonywanie wąskich ścieżek, na których nie ma możliwości stosowania kroków łyżwowych, jak też podbiegów o dużym nachyleniu.

Hamowanie

Obie rolki terenowe Skike V9 są fabrycznie wyposażone w hamulce umożliwiające błyskawiczne zatrzymanie się, jak też bezpieczne pokonywanie zjazdów. Hamowanie odbywa się przez dociśnięcie do tylnych kół metalowych płytek zamontowanych na ramionach utrzymujących łydkę. Wysunięcie jednej nogi do przodu lub odchylenie całej sylwetki do tyłu powoduje dociśnięcie odpowiednio jednej lub obu płytek do opon, co wywołując tarcie pozwala na bardzo szybkie wytracenie prędkości. Metalowe moduły hamujące zostały wyposażone w radiatory odprowadzające ciepło wytwarzane podczas tarcia. Wysokość hamulców, a więc ich "czułość" na ruchy ciała, można łatwo regulować bez odpinania rolek.

Regulacje

Konstruktorzy Skike zapewnili użytkownikom doskonałe możliwości dopasowania sprzętu do ciała i indywidualnych preferencji.

  • Bezstopniowa regulacja położenia i rozstawu wiązań pozwala korzystać ze Skike V9 osobom z rozmiarem buta od 36 do 47 EU. 
  • Użytkownik ma możliwość korzystania z tzw. "luźnej pięty" i jazdy na rolkach stylem zaczerpniętym z narciarstwa biegowego lub z pomocą fabrycznie dołączonych śrub zablokowania tej możliwości, by pięta nie miała możliwości odrywania się od mostu, co pozwala na jazdę techniką podobną do łyżwiarstwa, czy rolkarstwa szybkiego.
  • Zmiana położenia kół w otworach widelców pozwala na zwiększenie zdolności terenowych (podniesienie prześwitu) lub zwiększenie stabilności sprzętu (opuszczenie prześwitu).
  • Mechanizm regulacji wysokości położenia hamulców pozwala decydować o kącie wychylenia łydki uruchamiającej hamulce.
  • Użytkownik ma możliwość dokonania korekt w naturalnej koślawości lub szpotawości kolan dzięki regulacji położenia opaski łydkowej. Regulacje te mogą być dokonywane stopniowo lub bezstopniowo.
  • Modułowa konstrukcja pozwala na zmianę kół na rozmiar 200 mm po dokupieniu przeznaczonych do tego elementów. Daje to możliwość dostosowania sprzętu do bieżących potrzeb użytkownika. Wymaga jednak kupienia zestawu przezbrojeniowego.

Dbałość o szczegóły

Nartorolki terenowe Skike V9 produkowane są w Niemczech. To gwarantuje wysoką jakość sprzętu. Europejscy projektanci pomyśleli o najdrobniejszych szczegółach, które mogą ułatwić i uprzyjemnić korzystanie ze sprzętu. Każda rolka wyposażona została w mały odblask, który zapewnia widoczność użytkownika na drodze w świetle reflektorów innych pojazdów. Wiązania i paski opinające łydkę oraz obuwie zostały tak skonstruowane, by przypięcie rolek było proste i szybkie, a korzystanie z nich komfortowe dla ciała.

Gwarancja

Producent udziela 6 miesięcy gwarancji. Użytkownik może otrzymać dodatkowe 6 miesięcy gwarancji pod warunkiem rejestracji w ciągu miesiąca od zakupu na stronie producenta www.rollandpole.com. Do rejestracji niezbędny jest numer seryjny Skike (na spodzie szyny głównej), numer z czarnej karty RFID (w pudełku), data zakupu z paragonu lub faktury oraz nazwa sprzedawcy. Instrukcja, jak przedłużyć gwarancję, znajduje się w zakładce "Pobierz".

Niezależnie od gwarancji Konsumentom przysługują wszystkie inne prawa wynikające z uregulowań prawnych UE.

Uwagi eksploatacyjne

Należy regularnie, przynajmniej raz na tydzień, kontrolować ciśnienie w oponach, pompować pompką z manometrem do wartości wskazanej na oponie. Nie należy pompować rolek kompresorem z powodu małej objętości dętki.

Sprzedawane rolki terenowe Skike są zmontowane i po napompowaniu gotowe do jazdy.

Dane

Waga
2,3 kg / szt.
Forma aktywności
turystyka
Do techniki
combi (łyżwowej i klasycznej)
Budulec mostów nośnych
aluminium
Średnica kół
150 mm
Szerokość kół
30 mm
Rozmiar buta
36-47 EU

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 mm

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 to nowoczesna konstrukcja oparta na lekkich, aluminiowych szynach nośnych i kompozytowym wiązaniu pozwalającym na stosowanie zwykłego obuwia oraz na unoszenie pięty użytkownika. Rolki terenowe wyposażone są w regulowane hamulce i pompowane koła o średnicy 6 cali (150 mm).

Napisz swoją opinię

Więcej z tej samej kategorii (11)

Okazje