Rolki terenowe Skike V9 Tour 200

2 849,00 zł
Brutto Dostawa w 1-2 dni

Rolki terenowe Skike V9 Tour, zwane też nartorolkami terenowymi, to doskonały wybór dla poszukujących uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach techniką łyżwową i klasyczną zbliżoną do narciarskiej. Model umożliwia także imitację jazdy na nartach skitourowych. Dzięki stabilnym kołom o średnicy 200 mm nartorolki Skike V9 gwarantują najwyższe zdolności ...

Kup razem

W promocji

Kije Axon Martex Vario Roller regulowane 120-165 cm

Kije Axon Martex Vario Roller regulowane 120-165 cm

269,00 zł 134,50 zł
Kije Axon Martex Profi

Kije Axon Martex Profi

179,00 zł 107,40 zł
  Żadne

Akcesoria

Dętka do kół terenowych 8" (200 x 50 mm)

Dętka do kół terenowych 8" (200 x 50 mm)

43,90 zł
Błotniki przednie do Skike V9 200 mm

Błotniki przednie do Skike V9 200 mm

79,00 zł
Błotniki tylne do Skike V9 200 mm

Błotniki tylne do Skike V9 200 mm

69,00 zł
Pompka ręczna do kół terenowych 400PSI

Pompka ręczna do kół terenowych 400PSI

99,00 zł
Koło Skike 8 cali (200 mm) czarne

Koło Skike 8 cali (200 mm) czarne

209,00 zł
Liczba
do 24 h

  Kije OD 40% do 50% taniej

  Rolki terenowe Skike + rabat na kijeKup kije marki Axon razem z rolkami terenowymi Skike, a otrzymasz zniżkę na kije od 40% do 50% w zależności od modelu. Promocja obowiązuje w sklepie internetowym i w sklepie stacjonarnym. Przy zakupie przez internet wybierz odpowiednie kije w bloku "Kup razem" na tej stronie.

  Nartorolki terenowe Skike V9 Tour 200 to aktualnie najbardziej uniwersalne rolki terenowe na rynku umożliwiające jazdę krokami zaczerpniętymi z narciarstwa biegowego - łyżwowymi i klasycznymi - w sposób bardzo zbliżony do biegu narciarskiego. Pozwalają także imitować zachowanie nart skitourowych.

  Konstruktorzy nartorolek terenowych Skike V9 Tour wprowadzili do tego modelu wiele rewolucyjnych rozwiązań. Dzięki modułowej konstrukcji sprzęt może być modyfikowany przez użytkownika i adaptowany do jego potrzeb włącznie ze zmianą rozmiaru kół - do wyboru 150 mm i 200 mm. Sprzedawany model ma koła o średnicy 8 cali (200 mm).

  Mosty i wiązania

  Mosty nośne każdej z nartorolek terenowych Skike V9 zostały zbudowane z mocnych, aluminiowych szyn. Do nich przykręcono kompozytowe konstrukcje umożliwiające przypięcie rolek do nóg. By korzystać z rolek terenowych Skike V9 wystarczy zwyczajne obuwie sportowe lub lekkie turystyczne.

  Wykorzystanie mocnych tworzyw sztucznych przy konstrukcji systemu wiązań rolek przyczyniło się do wzrostu ich sztywności i spadku wagi w stosunku do starszych modeli. Rolki mocowane są do stóp przy pomocy trzech mocnych pasów zapinanych na rzepy - dwóch na śródstopiu i jednego na łydce. Poduszki ochronne znajdujące się na każdym z pasków zapewniają komfort użytkowania.

  W modelu nartorolek terenowych Skike V9 Tour zastosowano "wiązania", które umożliwiają pełne oderwanie pięty i śródstopia od rolki po odbiciu. Punkt styku wiązania z mostami nośnymi mieści się w okolicach palców buta użytkownika. To rozwiązanie najlepiej spośród różnych rolek terenowych odwzorowuje zachowanie biegowego wiązania narciarskiego. Jednak ze względu na konstrukcję odczują to jedynie użytkownicy o rozmiarze buta od 42 EU do 47 EU. Spora waga sprzętu uniemożliwia też dokładne odwzorowanie zachowania narty biegowej, czy nartorolki sportowej.

  Wiązania mogą imitować także wiązania nart skitourowych, dzięki czemu rolki V9 Tour można z powodzeniem wykorzystywać do pozazimowego treningu skitourowego z podejściami pod strome stoki włącznie.

  Koła i zdolności terenowe

  Rolki terenowe Skike V9 Tour 200 zostały wyposażone w koła z oponami 200 x 50 mm (8 x 2 cale). Dzięki większej średnicy i szerokości opony zdolności do pokonywania nierówności terenu znacząco wzrosły w stosunku do kół 150 mm (6 cali) spotykanych w rolkach różnych producentów. Zwiększone możliwości terenowe zapewnia z jednej strony większa średnica kół, która wpływa na łatwiejsze pokonywanie przeszkód, w tym kamieni, korzeni, luźnych gałęzi. Z drugiej strony większa szerokość umożliwia łatwiejszą jazdę po podmokłych i grząskich nawierzchniach.

  Inżynierowie Skike przewidzieli możliwość regulacji prześwitu pod mostami nartorolek, co ma wpływ na możliwości sprzętu w pokonywaniu krawężników, uskoków, czy leżących przedmiotów. Wystarczy zmienić położenie kół w otworach widelców. Należy pamiętać, że zwiększenie prześwitu wiąże się jednak z niższą stabilnością.

  Stabilność

  Większa szerokość kół pozytywnie wpływa na stabilność rolek. To istotne dla wszystkich użytkowników, a szczególnie początkujących i mniej doświadczonych adeptów skikingu. Szersze koła pomagają w zachowaniu równowagi.

  Technika jazdy

  Konstrukcję wiązań umożliwiających przypięcie rolek do butów wyposażono w mechanizm tzw. luźnej pięty. Jak wspomniano wyżej, w modelu Tour "wiązania" zapewniają pełne wychylenie stopy przy zachowaniu punktu styku wiązania z mostem nośnym w okolicy palców użytkownika - w bardzo zbliżony sposób do wiązań montowanych w nartach biegowych. Choć sprzęt został opracowany z myślą o jeździe stylem łyżwowym, jednak możliwe jest także poruszanie się krokami zaczerpniętymi z klasycznej techniki narciarskiej.

  Przednie koła zostały wyposażone w mechanizmy pozwalające na obrót kół tylko do przodu. Przy dobrej stabilności sprzętu, po poluzowaniu środkowego paska, użytkownicy mają możliwość dosyć komfortowego i technicznego biegania krokiem naprzemianstronnym i jednokrokiem klasycznym. Łożyska jednokierunkowe ułatwiają także pokonywanie podbiegów o dużym nachyleniu oraz wąskich ścieżek, na których nie ma możliwości stosowania kroków łyżwowych.

  Łożyska jednokierunkowe i wiązanie mogące imitować pracę wiązania z nart skitourowych pozwalają na podchodzenie pod strome stoki narciarską techniką skitourową.

  Hamowanie

  Obie nartorolki terenowe Skike V9 są fabrycznie wyposażone w hamulce umożliwiające błyskawiczne zatrzymanie się, jak też bezpieczne pokonywanie zjazdów. Hamowanie odbywa się przez dociśnięcie do tylnych kół metalowych płytek zamontowanych na ramionach utrzymujących łydkę. Wysunięcie jednej nogi do przodu lub odchylenie całej sylwetki do tyłu powoduje dociśnięcie odpowiednio jednej lub obu płytek do opon, co wywołując tarcie pozwala na bardzo szybkie wytracenie prędkości. Metalowe moduły hamujące zostały wyposażone w radiatory odprowadzające ciepło wytwarzane podczas tarcia.

  Regulacje

  Konstruktorzy Skike zapewnili użytkownikom doskonałe możliwości dopasowania sprzętu do ciała i indywidualnych preferencji.

  W wersji Tour użytkownik może zdecydować, czy platforma wiązania ma być sztywna, co sprzyja jeździe narciarskim krokiem łyżwowym bądź imitacji pracy wiązania skitourowego, czy pozwolić platformie wiązania na załamywanie się w okolicach śródstopia użytkownika, co sprzyja poruszaniu się narciarską techniką klasyczną. 

  Zmiana położenia kół w otworach widelców pozwala na zwiększenie zdolności terenowych (podniesienie prześwitu) lub zwiększenie stabilności sprzętu (opuszczenie prześwitu).

  Mechanizm regulacji wysokości położenia hamulców pozwala decydować o kącie wychylenia łydki uruchamiającej hamulce.

  Użytkownik ma możliwość dokonania korekt w naturalnej koślawości lub szpotawości kolan dzięki regulacji położenia opaski łydkowej. Regulacje te mogą być dokonywane stopniowo lub bezstopniowo. 

  Modułowa konstrukcja pozwala na prostą zmianę kół na rozmiar 150 mm po dokupieniu przeznaczonych do tego elementów. Daje to możliwość dostosowania sprzętu do bieżących potrzeb użytkownika.

  W zakładce "Załączniki" znajdziesz jednokartkową instrukcję obsługi, regulacji i serwisu rolek terenowych Skike V9 Tour.

  Dbałość o szczegóły

  Skike V9 są produkowane w Niemczech, to gwarantuje wysoką jakość sprzętu. Europejscy projektanci pomyśleli o najdrobniejszych szczegółach, które mogą ułatwić i uprzyjemnić korzystanie ze sprzętu. Każdą rolkę wyposażono w mały odblask zapewniający widoczność użytkownika na drodze w świetle reflektorów innych pojazdów. Wiązania i paski opinające łydkę oraz obuwie skonstruowano tak, by przypięcie rolek było proste i szybkie, a korzystanie z nich komfortowe dla ciała.

  Gwarancja

  Producent udziela 5 lat gwarancji na produkt. Gwarancja nie obejmuje opon, dętek, łożysk i wszystkich "wycierających" się części, jak paski przypinające do stopy.

  Uwagi eksploatacyjne

  Należy regularnie, przynajmniej raz na tydzień, kontrolować ciśnienie w oponach, pompować pompką z manometrem do wartości wskazanej na oponie. Nie należy pompować rolek kompresorem z powodu małej objętości dętki.

  Sprzedawane rolki terenowe Skike V9 Tour 200 są zmontowane i po napompowaniu mogą być od razu użyte. 

  Cena za 1 parę rolek terenowych.

  Dane

  Waga
  2,97 kg / szt.
  Forma aktywności
  turystyka
  Do techniki
  combi (łyżwowej i klasycznej)
  Budulec mostów nośnych
  aluminium
  Średnica kół
  200 mm
  Szerokość kół
  50 mm
  Max. waga użytkownika
  120 kg

  Specyficzne indeksy

  Pobierz

  Prosta instrukcja Skike V9 Tour

  Uproszczona, jednokartkowa instrukcja regulacji i serwisu rolek terenowych Skike V9. Instrukcja w języku angieleskim.

  Pobierz (1.25MB)

  Komentarze

  Napisz swoją opinię

  Rolki terenowe Skike V9 Tour 200

  Rolki terenowe Skike V9 Tour, zwane też nartorolkami terenowymi, to doskonały wybór dla poszukujących uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach techniką łyżwową i klasyczną zbliżoną do narciarskiej. Model umożliwia także imitację jazdy na nartach skitourowych. Dzięki stabilnym kołom o średnicy 200 mm nartorolki Skike V9 gwarantują najwyższe zdolności terenowe.

  Napisz swoją opinię

  Inni wraz z tym produktem kupili także

  Więcej z tej samej kategorii (7)

  Okazje