Nartorolki terenowe

Nartorolki terenowe i rolki terenowe to sprzęt umożliwiający jazdę poza asfaltem techniką narciarską lub zbliżoną. Można na nich jeździć po ścieżkach parkowych, polnych i leśnych, jak też po płytach chodnikowych, czy kostce brukowej. Nartorolki z dużymi kołami ułatwiają pokonanie nierówności. Pompowane koła 6 cali, a zwłaszcza koła 8 cali toczą się dużo łatwiej po chropowatych drogach, w porównaniu z nartorolkami sportowymi. Rolki z dużymi kołami łatwiej przejeżdżają po kamyczkach, patykach, progach, czy innych małych przeszkodach.

Nartorolki terenowe

Mamy tu 12 produktów.

Pokazuję 1-12 z 12 produkt(ów)

Aktywne filtry

Rolki terenowe Skike Base
  • Obecnie brak w magazynie

Rolki terenowe Skike Base

Cena 1 399,00 zł

Rolki terenowe Skike Base to nowa odsłona sprawdzonego przez lata modelu Skike V07 Plus. Różni je przede wszystkim kolorystyka, pozostałe elementy są znane ze swojej trwałości i wytrzymałości. Rolki terenowe Skike Base zostały wyposażone w pompowane koła 6x1¼ cala (150 mm) i skuteczne hamulce....

Nartorolki terenowe Ski Skett Cross Skate 2

Cena 1 449,00 zł

Lekkie i solidne nartorolki terenowe do techniki łyżwowej umożliwiające jazdę także poza asfaltem. Dla osób poszukujących sprzętu do biegania poprawną techniką narciarską.

Nartorolki terenowe Skike R9 150 RLS

Cena 1 549,00 zł

Nartorolki terenowe do montażu wiązań na pompowanych kołach 6 cali (150 mm). Umożliwiają jazdę techniką łyżwową, a dzięki zamontowanym łożyskom jednokierunkowym pozwalają też na stosowanie kroków z techniki klasycznej.

Nartorolki terenowe Elpex Off Road

Cena 1 699,00 zł

Nartorolki terenowe do stylu klasycznego z możliwością stosowania stylu łyżwowego. Dla osób poszukujących bardzo mocnych i wytrzymałych nartorolek terenowych umożliwiających montaż biegowych wiązań narciarskich.

Nartorolki terenowe Skike R9 200 RLS

Cena 1 799,00 zł

Najbardziej terenowa wersja nartorolek na polskim rynku. Sprzęt produkowany przez legendarną firmę Skike wyposażony został w szerokie koła o średnicy 200 mm, które zapewniają znakomite właściwości jezdne na naturalnych nawierzchniach. Nartorolki terenowe w wersji combi - do techniki łyżwowej z...

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 mm

Cena 2 399,00 zł

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 to nowoczesna konstrukcja oparta na lekkich, aluminiowych szynach nośnych i kompozytowym wiązaniu pozwalającym na stosowanie zwykłego obuwia oraz na unoszenie pięty użytkownika. Rolki terenowe wyposażone są w regulowane hamulce i pompowane koła o średnicy 6...

Rolki terenowe Skike V9 Fire 200 mm

Cena 2 499,00 zł

Rolki terenowe Skike V9 Fire to doskonały wybór dla wszystkich poszukujących względnie lekkiego, uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach krokami zaczerpniętymi z techniki narciarskiej - łyżwowej i klasycznej. Model V9 Fire wyposażony jest w stabilne koła...

Zestaw nartorolek terenowych Skike R9 150 RLS

Cena 2 539,00 zł

Zestaw nartorolek terenowych do jazdy stylem łyżwowym i klasycznym w umiarkowanym terenie. W pakiecie dopasowane do siebie elementy wyposażenia: nartorolki Skike R9 Wahia 150 RLS, wiązania, buty do nartorolek, kije o regulowanej długości i opcjonalnie hamulec.

Zestaw nartorolek terenowych Elpex Off Road...

Cena 2 549,00 zł

Zestaw nartorolek terenowych do jazdy stylem klasycznym z możliwością stosowania stylu łyżwowego. Wszystkie elementy wyposażenia do siebie pasują. W zestawie z nartorolkami są wiązania, buty do nartorolek typu combi, kije o regulowanej długości Axon Martex Vario Roller oraz...

Zestaw nartorolek terenowych Skike R9 200 RLS

Cena 2 799,00 zł

Zestaw nartorolek terenowych do jazdy stylem łyżwowym i klasycznym o największych zdolnościach do jazdy w terenie. W zestawie dopasowane do siebie elementy wyposażenia: nartorolki Skike R9 Wahia 200 RLS, wiązania, buty do nartorolek, kije o regulowanej długości i opcjonalnie...

Zestaw nartorolek terenowych Ski Skett Cross

Cena 2 799,00 zł

Zestaw nartorolek terenowych do jazdy stylem łyżwowym z dopasowanymi do siebie elementami wyposażenia. W zestawie wiązania, buty do nartorolek do techniki łyżwowej, hamulec Ski Skett Stop&Go 2.0 oraz kije Rex Altus. Zestaw dla osób poszukujących niezawodnego sprzętu do...

Rolki terenowe Skike V9 Tour 200

Cena 2 799,00 zł

Rolki terenowe Skike V9 Tour, zwane też nartorolkami terenowymi, to doskonały wybór dla poszukujących uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach techniką łyżwową i klasyczną zbliżoną do narciarskiej. Model umożliwia także imitację jazdy na nartach...

Czym różnią się nartorolki terenowe i rolki terenowe?

Nartorolki to sprzęt sportowy, który ma umożliwiać jazdę w okresie bezśnieżnym techniką identyczną z narciarską. Nartorolki wprost wywodzą się z narciarstwa. Rolki wywodzą się z łyżwiarstwa. Przez co techniki jazdy się różnią. To, co wprost pozwala odróżnić nartorolki od rolek, to wiązania narciarskie stosowane w nartorolkach. Umożliwiają one wpięcie butów do nartorolek lub butów do nart biegowych. Dzięki temu mechanika ruchu nartorolkarza może być identyczna z ruchem narciarza. W rolkach najczęściej stosowane są konstrukcje zaczerpnięte z łyżworolek, wrotek lub łyżew. W rolkach terenowych Skike, czy rolkach terenowych Powerslide znajdujemy zintegrowane buty lub paski utrzymujące stopę użytkownika.

Podobny podział stosujemy, gdy potrzebujemy rozróżnić nartorolki do terenu i rolki terenowe. Na rynku możemy spotkać zarówno nartorolki z dużymi kołami, jak też rolki z pompowanymi kołami. Odróżnia je przede wszystkim sposób przymocowania do stopy użytkownika. Tam, gdzie stosowane jest wiązanie narciarskie, formalnie sprzęt jest nartorolkami. Jeżeli stosowany jest but przypominający łyżwiarski, czy snowboardowy, zespolony z mostem nośnym lub elastyczne paski, mamy do czynienia z rolkami.

Popularnie przyjęło się określać mianem nartorolek każdy sprzęt, na którym jeździ się techniką podobną do narciarskiej i przy użyciu kijów do nartorolek. Dlatego niektórzy potocznie mówią "nartorolki", choć na myśli mają "rolki".

Większość rolek terenowych dostępnych na rynku posiada fabrycznie zamontowane hamulce. Przykładowo rolki terenowe Skike mają hamulec zintegrowany z każdą rolką. Rolki terenowe Powerslide mają jeden hamulec na parę. Większość modeli nartorolek domyślnie oferowanych jest bez hamulców. Można je jednak dokupić jako wyposażenie akcesoryjne. Cena nartorolek terenowych w podstawowej postaci (bez akcesoriów) zazwyczaj jest bardziej atrakcyjna niż rolek terenowych.

Czy nartorolki terenowe dla początkujących są dobrym wyborem?

Nauka jazdy na nartorolkach jest łatwiejsza na treningowych nartorolkach sportowych. Są lżejsze i bardziej precyzyjne w działaniu niż nartorolki z pompowanymi kołami. Nartorolki sportowe dla początkujących są też niejednokrotnie stabilniejsze niż rolki terenowe. Naukę posługiwania się każdym sprzętem, w tym sportowym, powinno rozpoczynać się od modeli mniejszych i lżejszych. Przykładowo, gdybyśmy rozpoczynali lekcje żeglowania, pierwsze dni, tygodnie, a nawet miesiące, doskonalilibyśmy się na małej żaglówce, a nie od razu trójmasztowcu.

Większość osób początkujących, którzy nabywają nartorolki do jazdy w terenie, przez pierwszy okres porusza się głównie po asfalcie. Bieganie po nierównościach na nartorolkach, nawet modelach z dużymi kołami, wymaga wprawy i doświadczenia. Każdy kamyk, obniżenie, podwyższenie terenu, czy zmiana gęstości nawierzchni, oznacza wytrącenie z równowagi. Powolna jazda spowoduje zatrzymanie na pierwszej, nawet małej przeszkodzie, typu gałązka. Dlatego na jazdę na nartorolkach poza asfaltem, która będzie sprawiała przyjemność, mogą liczyć osoby o większym doświadczeniu. Wymaga to rozpędzenia się, by przeszkody pokonywać impetem, a utratę równowagi natychmiast skorygować balansem ciała.

Jakie wybrać nartorolki terenowe na początek?

Jeśli nie możesz rozpoczynać nauki od nartorolek sportowych, wybierz nartorolki terenowe, które będą lżejsze. Polecamy zacząć od modeli z wiązaniami narciarskimi. Te zawsze charakteryzuje niska waga. Specjalistyczne buty do nartorolek we współpracy z wiązaniami zazwyczaj zapewniają większą precyzję i lepszą stabilność. Cena nartorolek terenowych bywa przystępniejsza niż rolek terenowych. W razie niepowodzenia możliwe jest cofnięcie o krok. Jeśli trzeba będzie stawiać pierwsze kroki na stabilnych nartorolkach sportowych, wystarczy zaopatrzyć się w nartorolki i wiązania, buty pozostaną te same. To bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Jakie wybrać nartorolki terenowe do terenu?

Nartorolki wyposażone w opony 6 cali lub opony 8 cali mają większe zdolności pokonywania nierówności niż sprzęt sportowy. Im większe i szersze koło, tym zdolności terenowe takiego sprzętu są większe. Osoby, które chciałyby pokonywać prawdziwe nierówności, powinny zdecydować się na wybór rolek z kołami 8 cali, np. nartorolki terenowe Skike. Teren wymusza często poruszanie się wąskimi ścieżkami, gdzie stosowanie kroków łyżwowych może być niemożliwe. Pokonanie takich odcinków znacznie ułatwiają nartorolki wyposażone w łożyska jednokierunkowe. Umożliwiają przejście wąskich ścieżek krokami zaczerpniętymi z narciarstwa przełajowego, gdzie nartorolki prowadzone są równolegle do siebie.