Lista produktów marki Skike

Marka stworzona przez twórcę pierwszych w historii rolek terenowych. Firma koncentruje się na produkcji sprzętu - rolek do jazdy w trudniejszym terenie i kijów do wszechstronnego, sportowego wykorzystania.

Nazwa Skike pochodzi od połączenia dwóch angielskich wyrazów: "skate" (rolki) i "bike" (rower). Została stworzona przez Otto Edera z Austrii, który w 1997 roku wpadł na pomysł, aby do budowy rolek wykorzystać małe koła rowerowe. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Skonstruowane domowym sposobem roki zachęcały do dłuższych wycieczek, także w naturalnym dla Austrii pofałdowanym terenie. Pojawił się jednak kolejny problem, trudności z zatrzymaniem się. Początkowe próby z zastosowaniem hamulców szczękowych od roweru nie powiodły się. Problemem, z którym Otto nie był w stanie sobie poradzić, było przegrzewanie się hamulców. Zastosowanie linek, dźwigienek i szczęk hamulców komplikowało też znacząco konstrukcję i odbierało radość z jazdy. Otto wpadł na pomysł aby zamontować dźwignię, która po odchyleniu się do tyłu, naciskana przez łydki, dociskała hamulec do tylnych opon. Dzięki temu powstały proste, niezawodne i skuteczne hamulce, a Otto Eder po żmudnej i długotrwałej procedurze opatentował swój pomysł. Od tamtych czasów minęło już kilkanaście lat, rolki ewoluowały, ich konstrukcja wielokrotnie się zmieniała, a postać dzisiejszych rolek w niewielkim stopniu przypomina pierwsze wynalazki. Jednak dwa charakterystyczne elementy wciąż pozostają niezmienne - pompowane koła i skuteczne hamulce uruchamiane przez odchylenie się do tyłu. Otto Eder sprzedaje obecnie rolki terenowe pod handlową nazwą SKIKE. Obecnie marka Skike należy do firmy Four Ace z siedzibą w Niemczech.

Mamy tu 30 produktów.

Pokazuję 1-12 z 30 produkt(ów)

Aktywne filtry

Poduszka piankowa Skike...
  • Nowy

Poduszka piankowa Skike Universal Pad

Cena 37,90 zł

Piankowa podkładka przypinana do pasków przytrzymujących stopę w rolkach terenowych Skike. Poprawia komfort korzystania z rolek.

Łyżki Skike do zmiany opon 8, 6 i 5 cali

Cena 89,00 zł
(1)

Zestaw narzędzi - łyżki do zmiany opon i dętek w rolkach i nartorolkach terenowych Skike ze wszystkimi produkowanymi rozmiarami kół terenowych: 5 cali (125 mm), 6 cali (150 mm) i 8 cali (200 mm).