Filtruj wg

Marka

Marka

Do techniki

Do techniki

Średnica kół

Średnica kół

Cena

Cena

  • 1 137,00 zł - 2 799,00 zł

Raty Pekao 0% i raty do 36 miesięcy

Nartorolki i rolki terenowe

Nartorolki terenowe i rolki terenowe to sprzęt wyposażony w duże koła. Najczęściej w pompowane koła o średnicy 6 cali lub 8 cali. Dzięki temu możliwa jest jazda poza gładkimi nawierzchniami. Duże koła nartorolek łatwiej pokonują nierówności. Do jazdy na tego typu sprzęcie wykorzystuje się kije do nartorolek. Taki zestaw umożliwia jazdę techniką narciarską lub podobną. 

Nartorolki i rolki terenowe

Mamy tu 8 produktów.

Pokazuję 1-8 z 8 produkt(ów)

Aktywne filtry

Rolki terenowe Skike Base
  • Obecnie brak w magazynie

Rolki terenowe Skike Base

Cena 1 399,00 zł

Rolki terenowe Skike Base to nowa odsłona sprawdzonego przez lata modelu Skike V07 Plus. Różni je przede wszystkim kolorystyka, pozostałe elementy są znane ze swojej trwałości i wytrzymałości. Rolki terenowe Skike Base zostały wyposażone w pompowane koła 6x1¼ cala (150 mm) i skuteczne hamulce....

Nartorolki terenowe Ski Skett Cross Skate 2

Cena 1 449,00 zł

Lekkie i solidne nartorolki terenowe do techniki łyżwowej umożliwiające jazdę także poza asfaltem. Dla osób poszukujących sprzętu do biegania poprawną techniką narciarską.

Nartorolki terenowe Skike R9 150 RLS

Cena 1 549,00 zł

Nartorolki terenowe do montażu wiązań na pompowanych kołach 6 cali (150 mm). Umożliwiają jazdę techniką łyżwową, a dzięki zamontowanym łożyskom jednokierunkowym pozwalają też na stosowanie kroków z techniki klasycznej.

Nartorolki terenowe Elpex Off Road

Cena 1 699,00 zł

Nartorolki terenowe do stylu klasycznego z możliwością stosowania stylu łyżwowego. Dla osób poszukujących bardzo mocnych i wytrzymałych nartorolek terenowych umożliwiających montaż biegowych wiązań narciarskich.

Nartorolki terenowe Skike R9 200 RLS

Cena 1 799,00 zł

Najbardziej terenowa wersja nartorolek na polskim rynku. Sprzęt produkowany przez legendarną firmę Skike wyposażony został w szerokie koła o średnicy 200 mm, które zapewniają znakomite właściwości jezdne na naturalnych nawierzchniach. Nartorolki terenowe w wersji combi - do techniki łyżwowej z...

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 mm

Cena 2 399,00 zł

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150 to nowoczesna konstrukcja oparta na lekkich, aluminiowych szynach nośnych i kompozytowym wiązaniu pozwalającym na stosowanie zwykłego obuwia oraz na unoszenie pięty użytkownika. Rolki terenowe wyposażone są w regulowane hamulce i pompowane koła o średnicy 6...

Rolki terenowe Skike V9 Fire 200 mm

Cena 2 499,00 zł

Rolki terenowe Skike V9 Fire to doskonały wybór dla wszystkich poszukujących względnie lekkiego, uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach krokami zaczerpniętymi z techniki narciarskiej - łyżwowej i klasycznej. Model V9 Fire wyposażony jest w stabilne koła...

Rolki terenowe Skike V9 Tour 200

Cena 2 799,00 zł

Rolki terenowe Skike V9 Tour, zwane też nartorolkami terenowymi, to doskonały wybór dla poszukujących uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach techniką łyżwową i klasyczną zbliżoną do narciarskiej. Model umożliwia także imitację jazdy na nartach...

Nartorolki terenowe i rolki terenowe umożliwiają jazdę po asfalcie i poza nim. Większe koła niż w nartorolkach sportowych łatwiej pokonują drobne przeszkody. Można nimi przejechać po małych kamykach, gałązkach, czy korzeniach. Radzą sobie z niewielkimi dziurami, czy progami. Koła terenowych nartorolek i rolek z reguły są pompowane. Ich wielkość to 150 mm (6 cali) lub 200 mm (8 cali).

Gdzie można jeździć na nartorolkach terenowych?

Budowa terenowych rolek i nartorolek umożliwia jazdę nie tylko po asfalcie. Większe koła i większy prześwit daje możliwość pokonywania drobnych nierówności terenu. Zazwyczaj wykorzystywane są do biegania po drogach szutrowych, parkowych ścieżkach, drogach polnych i leśnych. Warunkiem jest zwarta i mimo wszystko dosyć równa nawierzchnia. Rolki do jazdy w terenie mają koła znacznie większe niż w modelach sportowych. Mimo to nie są w stanie przejechać po dużych kamieniach, gałęziach, czy grząskich odcinkach dróg.

Czym różnią się nartorolki terenowe i rolki terenowe?

Nartorolki od rolek odróżnia przede wszystkim sposób przymocowania buta. Nartorolki wyposażone są zawsze w biegowe wiązania narciarskie lub podobne o identycznym działaniu. W nie wpina się specjalistyczne buty do nartorolek. W ten sposób powstają “narty na lato”. Pozwalają na jazdę poprawną techniką narciarską.

Rolki do jazdy w terenie nie wymagają specjalistycznego obuwia. Użytkownicy korzystają z normalnych, sportowych butów. Czasami stosowane są konstrukcje przypominające buty łyżworolek, czy wiązania snowboardowe.

Rolki terenowe, wrotki terenowe i łyżworolki terenowe — co je odróżnia?

Na rynku można spotkać różne rodzaje sprzętu do jazdy w terenie. Rolki terenowe są najpopularniejsze. Tu każda rolka ma dwa koła. Zamontowane przed palcami stóp i za piętą użytkownika. Osie kół znajdują się mniej więcej na wysokości buta użytkownika. Wrotki terenowe są najrzadziej spotykane. Każda wrotka ma cztery koła montowane po bokach stóp. Łyżworolki terenowe przypominają klasyczne łyżworolki, lecz z większymi kołami. Koła zamontowane są w całości pod stopami użytkownika. Kół może być też więcej niż 2 na jedną rolkę. Takie łyżworolki łatwiej pokonują nierówności. Nie ma w nich ryzyka zahaczenia mostem nośnym o przeszkodę. Są jednak bardzo niestabilne, bo użytkownik stoi bardzo wysoko.

Popularne marki rolek terenowych

Na rynku najpopularniejsze są rolki terenowe Skike. Spotykane są też terenowe modele marki Powerslde. Te dwie niemieckie firmy prawie zmonopolizowały rynek rolek w teren. Skike oferuje zarówno nartorolki terenowe, jak i rolki terenowe. Rolki Skike zawsze mocowane są do stopy użytkownika systemem pasków zapinanych na rzepy. W ofercie Powerslide aktualnie znajdujemy tylko rolki terenowe. Sprzęt od firmy Powerslide może być mocowany do buta konstrukcją przypominającą wiązanie snowboardowe. Można znaleźć też modele wyposażone w buty jak na łyżworolkach. Niegdyś popularne nartorolki terenowe Powerslide umożliwiające montaż wiązań narciarskich nie są już oferowane przez tę firmę.