Filtruj wg

Marka

Marka

Forma aktywności

Forma aktywności

Średnica kół

Średnica kół

Szerokość kół

Szerokość kół

Cena

Cena

  • 568,00 zł - 1 750,00 zł

Raty Pekao 0% i raty do 36 miesięcy

Nartorolki na zawody

Nartorolki biegowe do startu w zawodach umożliwiają rozwinięcie znacznie większych prędkości od nartorolek treningowych. Koła nartorolek stosowanych w zawodach nartorolkowych stawiają mniejsze opory toczenia. Ich bieżnie wykonane są z szybkiej gumy lub poliuretanu (PU). Często stosowane są też wysokiej klasy łożyska 608 (stalowe, a nawet ceramiczne) zapewniające większe prędkości obrotowe. Mosty nośne nartorolek startowych powinny być sztywne. To pozwala na zminimalizowanie strat przy przeniesieniu sił. W nartorolkach do stylu łyżwowego stosuje się krótkie, proste mosty zapewniające rozstaw osi kół 530 mm.

Nartorolki na zawody

Mamy tu 7 produktów.

Pokazuję 1-7 z 7 produkt(ów)

Aktywne filtry

Nartorolki Vexa 70A Moxie Classic

Cena 699,00 zł
(1)

Nartorolki do techniki klasycznej zaprojektowane na bazie wytrzymałych, aluminiowych mostów. Doskonały wybór dla osób poszukujących mocnego, dobrze zbudowanego sprzętu w przystępnej cenie do codziennych, nawet intensywnych treningów.

Nartorolki VEXA 53A Vmax

Cena 649,00 zł

Lekkie nartorolki do startów techniką łyżwową dla osób poszukujących szybkiego, sprawdzonego sprzętu w rozsądnej cenie.

Nartorolki Ski Way Easy

Cena 799,00 zł

Nartorolki do techniki klasycznej dla początkujących i zaawansowanych sportowców. Idealne do rekreacji, jak też długich wybiegań. Docenią je wszyscy lubiący osiągać wyższe prędkości. Model najlepszy w stosunku jakości do ceny w teście “Nordic Sports Magazine”.

Nartorolki VEXA 53A Turbo

Cena 1 199,00 zł

Najszybsze w Polsce nartorolki do startów techniką łyżwową z kołami pozwalającymi zawodnikom zdobyć najwyższe laury w Pucharze Świata FIS na nartorolkach, dostępne z ceramicznymi łożyskami. Skonstruowane dla osób...

Nartorolki Swenor Alutech Fast

Cena 1 299,00 zł

Jedne z najszybszych na świecie nartorolek z gumowymi kołami do techniki klasycznej na aluminiowych mostach o wyjątkowej wytrzymałości na obciążenia i znakomitej stabilności.

Nartorolki Marwe Classic 700 A Racing

Cena 1 749,00 zł

Bardzo szybkie nartorolki do techniki klasycznej dla osób poszukujących możliwie szybkich nartorolek do udziału w zawodach, gdzie regulaminy wymagają gumowych kół.

Jakie nartorolki wybrać do startu w zawodach?

Jeśli wybierasz się na zawody nartorolkowe, w pierwszej kolejności sprawdź ich regulamin. W większości polskich biegów na nartorolkach obowiązują koła gumowe. Wybierz taki model nartorolek, w którym koła są możliwie szybkie.

Nartorolki do startów powinny mieć sztywne mosty. Zawody na nartorolkach to jedyny czas, gdy nie sprawdzają się mosty elastyczne. Np. kompozytowe, czy z włókien węglowych. Do rywalizacji dobrze sprawdzają się mosty aluminiowe. Przy szybkim biegu stylem łyżwowym dobrze mieć nartorolki z krótkimi mostami nośnymi. Ich waga i bezwładność są mniejsze. Przepisy FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) dopuszczają mosty nie krótsze niż 530 mm.

Nartorolki na zawody i początkujący

Nartorolki dla początkujących nie powinny rozwijać dużych prędkości. Dla osób rozpoczynających naukę na nartorolkach najlepiej sprawdzają się nartorolki z kołami o prędkości średniej. Nartorolki szybkie powinno wybierać się tylko do rywalizacji lub treningów szybkościowych. Czasami zakupują je też osoby, które planują pokonywanie dużych odległości. Sprzęt startowy pozwala przejechać większy dystans przy mniejszym wydatku energetycznym.

Co zapewnia szybkość nartorolek?

Największy wpływ na prędkość mają koła. Jeśli koła nartorolek są gumowe, decyduje skład mieszanki. Jeśli koła są poliuretanowe, ważny jest typ tworzywa i jego twardość.

Prędkość toczenia zależy także od łożysk. Choć mają one dużo mniejsze znaczenie niż koła. W nartorolkach biegowych na zawody stosuje się precyzyjne łożyska. Najczęściej są to łożyska 608 ABEC-9 lub ABEC-11. Wielu zawodników wykorzystuje łożyska ceramiczne, zwane też hybrydowymi.