Aby uzyskać bezpłatną wysyłkę, zrób jeszcze zakupy za 500,00 zł .
Polecane
Nartorolki na zawody
Nartorolki VEXA 53A Vmax
Lekkie nartorolki do startów techniką łyżwową dla osób poszukujących szybkiego, sprawdzonego sprzętu w rozsądnej cenie.
Nartorolki Vexa 70A Moxie Classic
Nartorolki do techniki klasycznej zaprojektowane na bazie wytrzymałych, aluminiowych mostów. Doskonały wybór dla osób poszukujących mocnego, dobrze zbudowanego sprzętu w przystępnej cenie do codziennych, nawet intensywnych treningów.
Nartorolki Vexa 53A Vmax Street Racing
Najszybsze w Polsce nartorolki do techniki łyżwowej z gumowymi kołami.
Nartorolki Ski Way Easy
Nartorolki do techniki klasycznej dla początkujących i zaawansowanych sportowców. Idealne do rekreacji, jak też długich wybiegań. Docenią je wszyscy lubiący osiągać wyższe prędkości. Model najlepszy w stosunku jakości do ceny w teście “Nordic Sports Magazine”.
Nartorolki VEXA 53A Turbo
Najszybsze w Polsce nartorolki do startów techniką łyżwową z kołami pozwalającymi zawodnikom zdobyć najwyższe laury w Pucharze Świata FIS na nartorolkach, dostępne z ceramicznymi łożyskami. Skonstruowane dla osób...
Nartorolki Swenor Alutech Fast
Jedne z najszybszych na świecie nartorolek z gumowymi kołami do techniki klasycznej na aluminiowych mostach o wyjątkowej wytrzymałości na obciążenia i znakomitej stabilności.
Nartorolki Marwe Classic 700 A Racing
Bardzo szybkie nartorolki do techniki klasycznej dla osób poszukujących możliwie szybkich nartorolek do udziału w zawodach, gdzie regulaminy wymagają gumowych kół.
Jakie nartorolki wybrać do startu w zawodach?
Jeśli wybierasz się na zawody nartorolkowe, w pierwszej kolejności sprawdź ich regulamin. W większości polskich biegów na nartorolkach obowiązują koła gumowe. Wybierz taki model nartorolek, w którym koła są możliwie szybkie.
Nartorolki do startów powinny mieć sztywne mosty. Zawody na nartorolkach to jedyny czas, gdy nie sprawdzają się mosty elastyczne. Np. kompozytowe, czy z włókien węglowych. Do rywalizacji dobrze sprawdzają się mosty aluminiowe. Przy szybkim biegu stylem łyżwowym dobrze mieć nartorolki z krótkimi mostami nośnymi. Ich waga i bezwładność są mniejsze. Przepisy FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) dopuszczają mosty nie krótsze niż 530 mm.
Nartorolki na zawody i początkujący
Nartorolki dla początkujących nie powinny rozwijać dużych prędkości. Dla osób rozpoczynających naukę na nartorolkach najlepiej sprawdzają się nartorolki z kołami o prędkości średniej. Nartorolki szybkie powinno wybierać się tylko do rywalizacji lub treningów szybkościowych. Czasami zakupują je też osoby, które planują pokonywanie dużych odległości. Sprzęt startowy pozwala przejechać większy dystans przy mniejszym wydatku energetycznym.
Co zapewnia szybkość nartorolek?
Największy wpływ na prędkość mają koła. Jeśli koła nartorolek są gumowe, decyduje skład mieszanki. Jeśli koła są poliuretanowe, ważny jest typ tworzywa i jego twardość.
Prędkość toczenia zależy także od łożysk. Choć mają one dużo mniejsze znaczenie niż koła. W nartorolkach biegowych na zawody stosuje się precyzyjne łożyska. Najczęściej są to łożyska 608 ABEC-9 lub ABEC-11. Wielu zawodników wykorzystuje łożyska ceramiczne, zwane też hybrydowymi.