Filtruj wg

Marka

Marka

Forma aktywności

Forma aktywności

Średnica kół

Średnica kół

Szerokość kół

Szerokość kół

Budulec mostów nośnych

Budulec mostów nośnych

Cena

Cena

  • 649,00 zł - 1 951,00 zł

Raty Pekao 0% i raty do 36 miesięcy

Nartorolki do techniki klasycznej

Nartorolki umożliwiające jazdę techniką klasyczną na twardych nawierzchniach. Zawsze wyposażone w łożyska jednokierunkowe, zwane mechanizmem zapadkowym. Podczas odbicia blokują przed cofaniem przynajmniej jedno koło w każdej nartorolce. Nartorolki do stylu klasycznego z reguły mają dłuższe mosty nośne. Ich koła są szersze i o mniejszej średnicy niż przy nartorolkach do łyżwy. Nartorolki do klasyka to sprzęt niemal zawsze przeznaczony do jazdy na asfalcie. Bardzo sporadycznie można spotkać nartorolki terenowe do techniki klasycznej.

Nartorolki do techniki klasycznej

Mamy tu 17 produktów.

Pokazuję 1-12 z 17 produkt(ów)

Aktywne filtry

Nartorolki Ski Way Easy

Cena 799,00 zł

Nartorolki do techniki klasycznej dla początkujących i zaawansowanych sportowców. Idealne do rekreacji, jak też długich wybiegań. Docenią je wszyscy lubiący osiągać wyższe prędkości. Model najlepszy w stosunku jakości do ceny w teście “Nordic Sports Magazine”.

Nartorolki Vexa 70A Moxie Classic

Cena 699,00 zł
(1)

Nartorolki do techniki klasycznej zaprojektowane na bazie wytrzymałych, aluminiowych mostów. Doskonały wybór dla osób poszukujących mocnego, dobrze zbudowanego sprzętu w przystępnej cenie do codziennych, nawet intensywnych treningów.

Nartorolki Swenor Tristar Combi

Cena 949,00 zł

Solidne nartorolki norweskiego producenta o dużym udźwigu umożliwiające bardzo stabilną jazdę techniką łyżwową, jak też możliwość biegania krokami z odbicia narciarskiej techniki klasycznej. Polecane dla początkujących, ceniących stabilność i wszystkich, którzy wolą mieć jedne nartorolki do...

Nartorolki Fischer RC7 Classic
  • Obecnie brak w magazynie

Nartorolki Fischer RC7 Classic

Cena 999,00 zł

Lekkie nartorolki do techniki klasycznej na bazie aluminiowych mostów o wysokiej sztywności skrętnej. Dla osób poszukujących nartorolek z kołami o dużej odporności na ścieranie zapewniających dobrą możliwość manewrowania.

Nartorolki VEXA 68FW Flex Composite Classic

Cena 999,00 zł

Wysokiej klasy nartorolki treningowe do techniki klasycznej na bazie mostów z kompozytu włókien szklanych i drewna, zapewniające amortyzację i tłumienie drgań oraz wrażenia bliskie biegowi na nartach. Dla osób poszukujących najlepszego stosunku jakości do...

Nartorolki Swenor Finstep
  • -150,00 zł
-150,00 zł

Nartorolki Swenor Finstep

Cena detaliczna 1 599,00 złCena 1 449,00 zł

Wyjątkowo stabilne nartorolki z szerokimi kołami do techniki klasycznej na kompozytowych mostach wzmacnianych włóknem szklanym, przeznaczone dla osób poszukujących sprzętu o najwyższej jakości i trwałości, na którym łatwo można utrzymać równowagę.

Nartorolki Ski Skett Sport Classic Basic

Cena 1 295,00 zł

Stabilne nartorolki do techniki klasycznej, doskonały wybór dla początkujących, którzy chcą czuć się pewnie podczas rozpoczynania przygody z nartorolkami, a także wszystkich sportowców, którzy oczekują od sprzętu stabilności podobnej do nart biegowych.

Zestaw nartorolek Vexa 70A Moxie / kije STC X-Tour

Cena 1 299,00 zł

Zestaw do jazdy techniką klasyczną dla osób o masie ciała do 115 kg poszukujących pełnego kompletu nartorolek z dopasowanymi do siebie elementami - nartorolkami, wiązaniami i butami w systemie SNS Profil oraz kijami. Zestaw skomponowany z czterech produktów z myślą o osobach, które planują...

Nartorolki Swenor Alutech

Cena 1 299,00 zł

Nartorolki do techniki klasycznej na aluminiowych mostach o wyjątkowej wytrzymałości na obciążenia, charakteryzujęce się dobrą stabilnością.

Nartorolki SkiGo Carbon Classic

Cena 1 399,00 zł

Wysokiej klasy nartorolki treningowe do techniki klasycznej na bazie mostów z włókien węglowych zapewniające doskonałą amortyzację i tłumienie drgań oraz wrażenia bliskie biegowi na nartach. Dla osób poszukujących najwyżej jakości sprzętu.

Nartorolki Swenor Fibreglass Cap

Cena 1 399,00 zł

Nartorolki do techniki klasycznej na kompozytowych mostach wzmacnianych włóknem szklanym przeznaczone dla osób poszukujących sprzętu o najwyższej jakości i trwałości.

Nartorolki Marwe Classic 700 A
  • Obecnie brak w magazynie

Nartorolki Marwe Classic 700 A

Cena 1 749,00 zł

Nartorolki treningowe do techniki klasycznej, wyposażone w doskonałe, przyczepne gumowe koła i lekkie, aluminiowe mosty.

Co wyróżnia nartorolki do stylu klasycznego?

Konstrukcja nartorolek do stylu klasycznego sprzyja stosowaniu tej narciarskiej techniki. Są jak narty biegowe na rolkach. Niemal zawsze mosty nartorolek klasycznych są dłuższe, w zależności od producenta zapewniają rozstaw kół od 70 do 80 cm. Koła w takim sprzęcie mają najczęściej średnicę od 60 do 80 mm. Szerokość kół ma zapewnić stabilność podczas odbicia.

Elementem, który zawsze montowany jest w nartorolkach do klasyka, są łożyska jednokierunkowe. Zwane są też zapadką, czy mechanizmem zapadkowym. Z reguły montowane są na tylnych osiach nartorolek. Niektórzy producenci montują je na osiach przednich, a nawet na wszystkich kołach. Mechanizm ten sprawia, że nartorolka może toczyć się tylko do przodu, koło zatrzymuje się podczas cofania. To umożliwia odbicie przy krokach klasycznych. Działa na zasadzie podobnej jak smar odbiciowy, foka, czy łuska w nartach biegowych, lecz jest dużo bardziej skuteczne.

Dlaczego nartorolki terenowe do stylu klasycznego są tak rzadko spotykane?

Nartorolki terenowe wymagają stosowania innych kół. Nartorolki z dużymi kołami ułatwiają pokonywanie nierówności. Niestety ich moment obrotowy przy zatrzymaniu przez łożysko jednokierunkowe jest znacznie większy niż przy kołach małych. W nartorolkach sportowych do biegania klasykiem średnica koła to z reguły 75 mm. W nartorolkach terenowych koła mają zazwyczaj średnicę 6 cali (150 mm) lub 8 cali (200 mm). Jak widać to 2 lub ponad 2 razy więcej. Siły działające na mechanizm jednokierunkowy są tak duże, że często nie jest on w stanie ich wytrzymać. Problemy konstrukcyjne sprawiają, że dostawcy nartorolek terenowych do klasyka rzadko oferują ten sprzęt.