Nartorolki do treningów

Nartorolki treningowe to bardzo szeroka kategoria. Mieszą się w niej wszystkie nartorolki, które nie są przeznaczone do startów. Tu znajdziesz zarówno nartorolki dla początkujących, jak też elity sportowej. Nartorolki biegowe do treningów mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Ich zadaniem bywa też bliskie odzwierciedlenie techniki narciarskiej. Wiele modeli nartorolek treningowych zapewnia przepływ sił podobny jak przy biegu na nartach.

Nartorolki do treningów

Mamy tu 27 produktów.

Pokazuję 1-12 z 27 produkt(ów)

Aktywne filtry

Nartorolki Vexa 70A Moxie Classic

Cena 699,00 zł
(1)

Nartorolki do techniki klasycznej zaprojektowane na bazie wytrzymałych, aluminiowych mostów. Doskonały wybór dla osób poszukujących mocnego, dobrze zbudowanego sprzętu w przystępnej cenie do codziennych, nawet intensywnych treningów.

Nartorolki SkiGo NS Alu Skate

Cena 749,00 zł

Mocne i trwałe nartorolki szwedzkiego producenta do techniki łyżwowej dla osób poszukujących markowego sprzętu w przystępnej cenie.

Nartorolki Ski Way Easy

Cena 799,00 zł

Nartorolki do techniki klasycznej dla początkujących i zaawansowanych sportowców. Idealne do rekreacji, jak też długich wybiegań. Docenią je wszyscy lubiący osiągać wyższe prędkości. Model najlepszy w stosunku jakości do ceny w teście “Nordic Sports Magazine”.

Nartorolki VEXA 59A L-gravity SWT4

Cena 849,00 zł

Nartorolki treningowe do techniki łyżwowej o wyprofilowanym kształcie zmniejszającym obciążenia grawitacyjne, wyposażone w koła SWT4 pozwalające na swobodną jazdę. Najbardziej stabilny model na rynku z kołami 100 mm. Doskonałe dla osób poszukujących wzorowej stabilności, bezpieczeństwa i...

Nartorolki Swenor Tristar...
  • Nowy

Nartorolki Swenor Tristar Combi

Cena 949,00 zł

Solidne nartorolki norweskiego producenta o dużym udźwigu umożliwiające bardzo stabilną jazdę techniką łyżwową, jak też możliwość biegania krokami z odbicia narciarskiej techniki klasycznej. Polecane dla początkujących, ceniących stabilność i wszystkich, którzy wolą mieć jedne nartorolki do...

Nartorolki VEXA 59A L-gravity SWT2

Cena 969,00 zł

Nartorolki treningowe do techniki łyżwowej o wyprofilowanym kształcie zmniejszającym obciążenia grawitacyjne, wyposażone w koła SWT2 synthetic o niższej prędkości. Najbardziej stabilny model na rynku z kołami 100 mm....

Nartorolki VEXA 63FW Flex Composite Skate SWT4

Cena 979,00 zł

Wysokiej klasy stabilne nartorolki treningowe do techniki łyżwowej na bazie mostów z kompozytu włókien szklanych i drewna, zapewniające amortyzację i tłumienie drgań oraz wrażenia bliskie biegowi na nartach. Wyposażone w gumowe koła Vexa SWT4 zapewniające swobodną jazdę. Dla osób poszukujących...

Nartorolki VEXA 68FW Flex Composite Classic

Cena 999,00 zł

Wysokiej klasy nartorolki treningowe do techniki klasycznej na bazie mostów z kompozytu włókien szklanych i drewna, zapewniające amortyzację i tłumienie drgań oraz wrażenia bliskie biegowi na nartach. Dla osób poszukujących najlepszego stosunku jakości do...

Nartorolki VEXA 63FW Flex Composite Skate SWT2

Cena 1 099,00 zł

Wysokiej klasy stabilne nartorolki treningowe do techniki łyżwowej na bazie mostów z kompozytu włókien szklanych i drewna, zapewniające amortyzację i tłumienie drgań oraz wrażenia bliskie biegowi na nartach. Wyposażone w gumowe koła Vexa SWT2 synthetic o niższej prędkości. Dla osób...

Nartorolki SkiGo NS Carbon Skate

Cena 1 379,00 zł

Najwyższej klasy nartorolki do techniki łyżwowej z mostami nośnymi z włókien węglowych dla osób poszukujących doznań zbliżonych do biegu na nartach dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów.

Nartorolki SkiGo Carbon Classic

Cena 1 399,00 zł

Wysokiej klasy nartorolki treningowe do techniki klasycznej na bazie mostów z włókien węglowych zapewniające doskonałą amortyzację i tłumienie drgań oraz wrażenia bliskie biegowi na nartach. Dla osób poszukujących najwyżej jakości sprzętu.

Jak wybrać nartorolki do treningu?

Nartorolki do codziennego użytku od nartorolek startowych odróżniają głównie dwie cechy.

Po pierwsze koła nartorolek treningowych są wolniejsze. Ich zadaniem jest zaangażowanie mięśni użytkownika. Umożliwiają rozwinięcie prędkości podobnych jak na nartach biegowych. Często też niższych. Wolniejsza jazda to także większe bezpieczeństwo.

Po drugie mosty nartorolek przeznaczonych do treningu są elastyczne. Uginają się przy odbiciu. Amortyzują wstrząsy płynące z podłoża. Chronią przez to stawy użytkownika. Zwiększają też komfort jazdy. Pozwalają na jazdę także na chropowatych asfaltach. Mosty wykonane są zazwyczaj z kompozytów lub czystego "karbonu".

Elastyczne szyny uginają się przy odbiciu. W ten sposób pochłaniają część energii. Podobnie jak śnieg, po którym jedzie narta biegowa. Giętki most wpływa też na bezpieczeństwo jazdy. Gdy koło nartorolki najedzie na małą przeszkodę, chce przejechać nad nią. Działające siły pchają przedni widelec nartorolki do góry. Jeśli most się ugnie, koło pokona przeszkodę.

Nartorolki dla początkujących

Zastanawiasz się, jakie wybrać nartorolki na początek? Osoby z mniejszym doświadczeniem powinny wybrać model z kategorii nartorolek treningowych. Należy zwrócić uwagę, by koła zapewniały dobrą stabilność. To znaczy, by ich podstawa była szersza. Ułatwi to zachowanie równowagi. Warto zdecydować się na koła rozwijające tzw. średnią prędkość. Zazwyczaj takie koła montowane są domyślnie w większości modeli nartorolek.