Buty do nartorolek Spine Skiroll Classic SNS

395,00 zł
325,00 zł Oszczędź 70,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 395,00 zł Dostawa w 1-2 dni

Przewiewne buty do nartorolek w systemie wiązań SNS Profil do biegania techniką klasyczną na nartorolkach. Idealne dla osób poszukujących dobrej jakości obuwia, zapewniającego komfort termiczny i dobrą wentylację przy bardzo przystępnej cenie.

Kolor
Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • -70,00 zł

Spine Skiroll Classic SNS to buty do nartorolek, które zapewniają znakomity komfort termiczny podczas biegania na nartorolkach techniką klasyczną. Są przewiewne i lekkie, a ich niski profil pozwala na świetne chłodzenie nóg podczas jazdy. Waga jednej sztuki w rozmiarze 42 EU to zaledwie 380 gram.

Buty zostały zbudowane na bazie elastycznej, odpowiedniej dla kroków klasycznych podeszwy, współpracującej z wiązaniami w systemie SNS Profil. Sztywny zapiętek i dobra odporność podeszwy na skręcanie zapewniają całkiem dobrą stabilność jak na buty o tak niskim profilu i w porównaniu z obuwiem konkurencji.

Przewiewny materiał pokrywający większą część stopy zapewnia dobrą wentylację. Chłodzenie gwarantuje też odkryta kostka. We wnętrzu butów znajdują się dobrej jakości, wentylowane wewnętrzne wkładki.

Buty wiązane są przy pomocy syntetycznej linki, która dokładnie opina stopę. W dobrym dopasowaniu i poprawnym zaciśnięciu pomaga pętelka umiejscowiona w środkowej części długości sznurowadeł, przy jej pomocy można łatwo i komfortowo ściągnąć sznurówki w niższej części stopy (bliżej palców). W dobrym i szybkim zaciśnięciu pomaga tzw. szybkozamykacz. To pozwala na komfortowe zaciągnięcie linek nawet w rękawiczkach. Kieszonka naszyta na wewnętrznym języku umożliwia schowanie pozostałej, luźnej części linko-sznurówki wraz z szybkozamykaczem.

W zakładaniu i zdejmowaniu butów pomaga pętelka naszyta po zewnętrznej stronie buta nad piętą.

Niska konstrukcja buta sprawia, że staw skokowy użytkownika nie jest usztywniony. Przez to osoby początkujące mogą czuć się niestabilnie ze względu na większą chybotliwość nartorolek w porównaniu np. z nartami biegowymi. Wszystkim ceniącym sobie stabilność polecamy do techniki klasycznej modele butów tzw. combi, które lekko usztywniają staw skokowy.

Przeczytaj test butów Spine Skiroll Classic w specjalistycznym portalu nartorolki.pl.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak wybrać odpowiedni rozmiar buta?

W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej). Zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki większej od stopy o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EUMS
3825,08,2
3924,58,5
4026,08,5
4126,58,5
4227,28,7
4328,09,0
4428,59,0
4529,09,3
4630,09,3

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w miejscu pokazanym na obrazku) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

LiteraOpis
Mcałkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
Sszerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]

Dane

Waga
380 g / 42 EU
Do techniki
klasycznej
System wiązań
SNS Profil
Poszycie buta
przewiewne

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty do nartorolek Spine Skiroll Classic SNS

Przewiewne buty do nartorolek w systemie wiązań SNS Profil do biegania techniką klasyczną na nartorolkach. Idealne dla osób poszukujących dobrej jakości obuwia, zapewniającego komfort termiczny i dobrą wentylację przy bardzo przystępnej cenie.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (12)

Okazje