Buty do nartorolek Alpina R SK SM

Indeks: 53521B

929,00 zł
Brutto Dostawa w 1-2 dni

Przewiewne buty do nartorolek przeznaczone do biegania techniką łyżwową, które dzięki wykorzystaniu technologii Injected Carbon zapewniają przyzwoitą sztywność przy rozsądnej cenie.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Nowy

Buty do nartorolek Alpina R SK SM (Alpina Race Skate Summer) oferowane są na rynku od 2023 roku. To kolejne wcielenie ekonomicznego modelu słoweńskiego producenta z przeznaczeniem do nartorolek. Ta wersja służy do biegania techniką łyżwową. Producent wyciągnął wnioski w stosunku do poprzednich wersji i z powodzeniem wdrożył je w opisywanych butach.  

Alpina R SK SM zostały stworzone specjalnie do jazdy na nartorolkach. Ich zewnętrzne poszycie utkane z wytrzymałych tworzyw sztucznych zapewnia z jednej strony oddychalność i przewiewność, z drugiej nie chłonie wody i pomaga w utrzymaniu sztywności konstrukcji. Model powinien zadowolić wszystkich, którzy oczekują od butów dobrej wentylacji.

Podeszwa butów produkowana przez Alpinę zachowuje niezłą sztywność, co sprzyja poczuciu stabilności na nartorolkach. Podeszwa współpracuje z wiązaniami w systemie NNN i wszystkimi kompatybilnymi, w tym Turnamic, czy Prolink.

Zapiętek i cholewka, które powinny być możliwie sztywne, wykonane zostały w technologii Injected carbon, czyli "wtryskiwanego węgla". Polega on na mieszaniu krótkich włókien węglowych z innymi termoplastycznymi tworzywami przy wysokich temperaturach. W ten sposób otrzymujemy produkt sztywniejszy, niż przy wykorzystaniu tworzyw sztucznych, za to tańszy w produkcji niż przy tradycyjnych technologiach produkcji elementów z włókien węglowych.

Cholewka zapinana nad kostką przy pomocy paska z rzepem wpływa na zwiększoną sztywność, a przez to ułatwia stabilną jazdę na nartorolkach do techniki łyżwowej. W utrzymaniu odpowiedniej sztywności obuwia pomaga też zapiętek.

W butach do nartorolek Alpina serii R SM zastosowano wkładki Ortholite. Charakteryzują się one wysoką odpornością na ugniatanie. Przez okres użytkowania pianka ulega niewiększej kompresji niż 5%, co gwarantuje, że dopasowanie i wydajność praktycznie się nie zmieniają przez lata.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak znaleźć właściwy rozmiar? 

Buty do techniki łyżwowej powinny być w miarę dokładnie dopasowane do stopy bez zbędnego zapasu na długość, a zwłaszcza szerokość. Idealnie, jeśli po założeniu buta przed palcami pozostaje jeszcze kilka mm zapasu, tak aby przy pełnym zakresie ruchu palec nie dotykał buta.

Aby się upewnić odnośnie rozmiaru, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,3 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,3 do 0,5 cm).

 
rozmiar EUrozmiar UKrozmiar USMS
363,54
3744,5
3855,5
395,5625,08,7
406,57
417,5826,59,0
4288,527,59,0
438,5927,59,0
449,51028,09,2
4510,51129,09,2
4611,51229,59,5
471212.5
481313,5

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w miejscu pokazanym na obrazku) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

LiteraOpis
Mcałkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi
Sszerokość wkładki w jej najszerszym miejscu
53521B

Dane

Waga
450 g / szt.
Do techniki
łyżwowej
System wiązań
NNN
Poszycie buta
przewiewne

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty do nartorolek Alpina R SK SM

Przewiewne buty do nartorolek przeznaczone do biegania techniką łyżwową, które dzięki wykorzystaniu technologii Injected Carbon zapewniają przyzwoitą sztywność przy rozsądnej cenie.

Napisz swoją opinię

Więcej z tej samej kategorii (12)

Okazje