Rolki terenowe Skike V9 Fire 200 + kije STC

2 368,00 zł
2 199,00 zł Oszczędź 169,00 zł
Cena brutto Dostawa w 1-2 dni

Rolki terenowe Skike V9 Fire 200 w zestawie z kijami STC gratis lub z 70% obniżki. To doskonały wybór dla wszystkich poszukujących względnie lekkiego, uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach krokami zaczerpniętymi z techniki narciarskiej - łyżwowej i klasycznej. Model V9 Fire 200 wyposażony jest w stabilne koła o średnicy 200 mm, co zapewnia wysokie ...

Możesz też potrzebować

W promocji

Kije STC X-Tour Roller
Kije STC X-Tour Roller
149,00 zł 0,00 zł
Kije STC Sport 3.0 Roller 35% carbon
Kije STC Sport 3.0 Roller 35% carbon
169,00 zł 0,00 zł
Kije STC Cyber Roller 60% carbon
Kije STC Cyber Roller 60% carbon
229,00 zł 68,70 zł
  Żadne

Akcesoria

Dętka do kół terenowych 8" (200 x 50 mm)
Dętka do kół terenowych 8" (200 x 50 mm)
29,90 zł
Pompka ręczna do kół terenowych 400PSI
Pompka ręczna do kół terenowych 400PSI
99,00 zł
Liczba
do 24 h

  • -169,00 zł
  • Nowy

Konstruktorzy rolek terenowych Skike V9 Fire wprowadzili do tego modelu wiele rewolucyjnych rozwiązań. Dzięki modułowej konstrukcji sprzęt może być łatwo modyfikowany przez użytkownika i adaptowany do jego potrzeb włącznie ze zmianą rozmiaru kół - do wyboru 150 mm i 200 mm.

Mosty i wiązania

Mosty nośne każdej z rolek Skike V9 zostały zbudowane z mocnych, aluminiowych szyn. Do nich przykręcono kompozytowe konstrukcje umożliwiające przypięcie rolek do nóg. By korzystać ze Skike V9 wystarczy zwyczajne obuwie, w tym sportowe, czy lekkie turystyczne w rozmiarze 36 - 47 EU.

Wykorzystanie mocnych tworzyw sztucznych przy konstrukcji systemu wiązań rolek przyczyniło się do wzrostu ich sztywności i spadku wagi w stosunku do starszych modeli. Rolki mocowane są do stóp przy pomocy trzech mocnych pasów zapinanych na rzepy - dwóch na śródstopiu i jednego na łydce. Poduszki ochronne znajdujące się na każdym z pasków zapewniają komfort użytkowania.

Koła i zdolności terenowe

Skike V9 Fire zostały wyposażone w koła z oponami 200x50 mm (8 cali) pompowanymi ciśnieniem 80 PSI. Dzięki temu zdolności do pokonywania nierówności terenu znacząco wzrosły w stosunku do kół 150 mm (6 cali) spotykanych w rolkach różnych producentów. Zwiększone możliwości terenowe zapewnia z jednej strony większa średnica kół, która wpływa na łatwiejsze pokonywanie przeszkód, w tym kamieni, korzeni, luźnych gałęzi. Z drugiej strony większa szerokość, która umożliwia łatwiejszą jazdę po podmokłych i grząskich nawierzchniach.

Inżynierowie Skike przewidzieli możliwość regulacji prześwitu pod mostami nartorolek, co ma wpływ na możliwości sprzętu w pokonywaniu krawężników, uskoków, czy leżących przedmiotów. Wystarczy zmienić położenie kół w otworach widelców. Wyższy prześwit wiąże się jednak z niższą stabilnością.

Stabilność

Większa szerokość kół pozytywnie wpływa na stabilność rolek. To istotne dla wszystkich użytkowników, a szczególnie początkujących i mniej doświadczonych adeptów skikingu. Szersze koła pomagają w zachowaniu równowagi.

Technika jazdy

Konstrukcja wiązań umożliwiających przypięcie rolek do butów została wyposażona w mechanizm tzw. luźnej pięty. Dzięki temu stopa może odrywać się od mostu w płaszczyźnie pionowej przy zachowaniu kontaktu przedniej części śródstopia z mostem - podobnie jak na nartach biegowych. Choć sprzęt został opracowany z myślą o jeździe stylem łyżwowym, jednak możliwe jest także poruszanie się krokami zaczerpniętymi z klasycznej techniki narciarskiej.

Przednie koła zostały wyposażone w mechanizmy pozwalające na obrót kół tylko do przodu. Przy dobrej stabilności sprzętu, po poluzowaniu środkowego paska, użytkownicy mają możliwość dosyć komfortowego i technicznego biegania krokiem naprzemianstronnym i jednokrokiem klasycznym. Łożyska jednokierunkowe ułatwiają także pokonywanie wąskich ścieżek, na których nie ma możliwości stosowania kroków łyżwowych, jak też podbiegów o dużym nachyleniu.

Hamowanie

Obie rolki Skike V9 są fabrycznie wyposażone w hamulce umożliwiające błyskawiczne zatrzymanie się, jak też bezpieczne pokonywanie zjazdów. Hamowanie odbywa się przez dociśnięcie do tylnych kół metalowych płytek zamontowanych na ramionach utrzymujących łydkę. Wysunięcie jednej nogi do przodu lub odchylenie całej sylwetki do tyłu powoduje dociśnięcie odpowiednio jednej lub obu płytek do opon, co wywołując tarcie pozwala na bardzo szybkie wytracenie prędkości. Metalowe moduły hamujące zostały wyposażone w radiatory odprowadzające ciepło wytwarzane podczas tarcia.

Regulacje

Konstruktorzy Skike zapewnili użytkownikom doskonałe możliwości dopasowania sprzętu do ciała i indywidualnych preferencji.

  • Bezstopniowa regulacja położenia i rozstawu wiązań pozwala korzystać ze Skike V9 osobom z rozmiarem buta od 36 do 47 EU. 
  • Użytkownik ma możliwość korzystania z tzw. "luźnej pięty" i jazdy na rolkach stylem zaczerpniętym z narciarstwa biegowego lub z pomocą fabrycznie dołączonych śrub zablokowania tej możliwości, by stopa nie miała możliwości odrywania się od mostu, co pozwala na jazdę techniką podobną do łyżwiarstwa, czy rolkarstwa szybkiego.
  • Zmiana położenia kół w otworach widelców pozwala na zwiększenie zdolności terenowych (podniesienie prześwitu) lub zwiększenie stabilności sprzętu (opuszczenie prześwitu).
  • Mechanizm regulacji wysokości położenia hamulców pozwala decydować o kącie wychylenia łydki uruchamiającej hamulce.
  • Użytkownik ma możliwość dokonania korekt w naturalnej koślawości lub szpotawości kolan dzięki regulacji położenia opaski łydkowej. Regulacje te mogą być dokonywane stopniowo lub bezstopniowo.
  • Modułowa konstrukcja pozwala na prostą zmianę kół na rozmiar 150 mm po dokupieniu przeznaczonych do tego elementów. Daje to możliwość dostosowania sprzętu do bieżących potrzeb użytkownika.

Dbałość o szczegóły

Skike V9 produkowane są w Niemczech. To gwarantuje wysoką jakość sprzętu. Europejscy projektanci pomyśleli o najdrobniejszych szczegółach, które mogą ułatwić i uprzyjemnić korzystanie ze sprzętu. Każda rolka wyposażona została w mały odblask, który zapewnia widoczność użytkownika na drodze w świetle reflektorów innych pojazdów. Wiązania i paski opinające łydkę oraz obuwie zostały tak skonstruowane, by przypięcie rolek było proste i szybkie, a korzystanie z nich komfortowe dla ciała.

Gwarancja

Producent udziela 6 miesięcy gwarancji. Użytkownik może otrzymać dodatkowe 6 miesięcy gwarancji pod warunkiem rejestracji w ciągu miesiąca od zakupu na stronie www.skike.com. Do rejestracji niezbędny jest numer seryjny Skike (na spodzie szyny głównej), numer z czarnej karty RFID (w pudełku), data zakupu z paragonu lub faktury oraz nazwa sprzedawcy. Instrukcja, jak przedłużyć gwarancję, znajduje się w zakładce "Pobierz".

Niezależnie od gwarancji Konsumentom przysługują wszystkie inne prawa wynikające z uregulowań prawnych UE.

Uwagi eksploatacyjne

Należy regularnie, przynajmniej raz na tydzień, kontrolować ciśnienie w oponach, pompować pompką z manometrem do wartości wskazanej na oponie. Nie należy pompować rolek kompresorem z powodu małej objętości dętki.

Sprzedawane rolki Skike V9 Fire 200 mm są złożone i po napompowaniu kół gotowe do jazdy.

kije-gratis-150px.png

Kije STC gratis lub 70% taniej

W zestawie możesz zamówić kije do nartorolek marki STC - modele: X-Tour Roller i Sport 3.0 Roller całkowicie gratis lub model STC Cyber z 70% rabatem. By otrzymać kije, zaznacz powyżej wybrany model w bloku "Możesz potrzebować" - sekcja "W promocji". Nie zapomnij też podać długości kijów, które wybierasz.

 

Dane

Waga
2,83 kg / szt.
Forma aktywności
turystyka
Do techniki
combi (łyżwowej i klasycznej)
Budulec mostów nośnych
aluminium
Średnica kół
200 mm
Szerokość kół
50 mm
Max. waga użytkownika
120 kg
Rozmiar buta
36-47 EU

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Rolki terenowe Skike V9 Fire 200 + kije STC

Rolki terenowe Skike V9 Fire 200 w zestawie z kijami STC gratis lub z 70% obniżki. To doskonały wybór dla wszystkich poszukujących względnie lekkiego, uniwersalnego sprzętu do jazdy w zwyczajnym obuwiu na różnego rodzaju podłożach krokami zaczerpniętymi z techniki narciarskiej - łyżwowej i klasycznej. Model V9 Fire 200 wyposażony jest w stabilne koła o średnicy 200 mm, co zapewnia wysokie zdolności terenowe. Wersja złożona, gotowa do jazdy.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (5)

Okazje