Czy nartorolki to sport dla mnie? Przekonaj się na pikniku Spartan Skate 9 czerwca we Wrocławiu

Czy nartorolki to sport dla mnie? Przekonaj się na pikniku Spartan Skate 9 czerwca we Wrocławiu

W niedzielę 9 czerwca 2024 roku we Wrocławiu po raz trzeci odbędzie się piknik rekreacyjno-sportowy dla miłośników sportów rolkarskich. Mocnym akcentem będą pokazy jazdy na nartorolkach sportowych i terenowych. Będzie też możliwość spróbowania jazdy pod opieką instruktora.

Piknik Spartan Skate to impreza rodzinna, której celem jest promocja sportów rolkarskich. Spartan to wrocławska spółka miejska odpowiedzialna za infrastrukturę sportową, a impreza organizowana jest z myślą o wszystkich, których interesuje forma ruchu na małych kółkach.

Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2024 roku w godzinach 11:00-15:00 na torze rolkarskim przy ul. Sukielickiej (Nowy Dwór) we Wrocławiu. Przedstawiciele naszego sklepu będą tam obecni. Będziemy nie tylko prezentować nartorolki i odpowiadać na wszelkie pytania z nimi związane, ale też umożliwimy postawienie pierwszych kroków pod opieką instruktora. Do dyspozycji będą nartorolki sportowe do techniki łyżwowej, jak też klasycznej marki Vexa. Buty do nartorolek, jak też kije. Opiekę nad osobami zainteresowanymi rolkami terenowymi Skike obejmie wrocławski działacz Tadeusz Lis, znany m.in. z facebookowego profilu Skike WRC Wrocław.

Czy nartorolki to sport dla Ciebie? Spróbuj pod opieką instruktora.

Otrzymujemy czasami zapytania o możliwość wypróbowania nartorolek przed ich zakupem. Jesteśmy zdania, że osoba, która nigdy nie miała do czynienia z dyscypliną, pozostawiona sama z nartorolkami, może się zniechęcić. Całkowity brak wiedzy o poruszaniu się na małych kółkach, który jest naturalnym stanem u każdej osoby stykającej się po raz pierwszy z naszym sportem, bardzo utrudnia szybkie rozpoczęcie jazdy.

To jasne, że nie można oczekiwać, by osoba niejeżdżąca na rowerze, w ciągu godziny stwierdziła, czy lubi na nim jeździć. Ta osoba stwierdzi jedynie, że nic jeszcze nie umie. Podobnie jest z nartorolkami, ale sytuacja wygląda inaczej, gdy nowym adeptem pokieruje osoba doświadczona, najlepiej instruktor. 

Właśnie 9 czerwca na Spartan Race instruktorzy będą w ramach krótkich sesji bezpłatnie pomagać w zapoznaniu się z nartorolkami, tak sportowymi, jak też terenowymi. Dzięki temu pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportową będzie łatwiejszy.

Zapraszamy zarówno osoby, które nie mają jeszcze swojego sprzętu, a chcą postawić pierwsze kroki na nartorolkach. Także osoby, które mają już własne nartorolki, ale potrzebują porad, czy to dotyczących sprzętu, czy też jazdy na nim, zapraszamy do spotkania z nami w niedzielę 9 czerwca. Szukajcie namiotu sklepu nartorolkowy.pl.

Wszystkich, którzy chcą pojeździć na nartorolkach podczas 3. Spartan Skate, prosimy o przyniesienie ze sobą kasków (mogą być rowerowe, narciarskie, rolkarskie, wspinaczkowe itp.) i okularów ochronnych (przeciwsłonecznych, sportowych, a nawet zwykłych korekcyjnych), które mają na celu ochronę oczu przed kijami innych uczestników warsztatów.

Do zobaczenia!