Letnie buty Alpina ESK 2.0 Summer

1 399,00 zł
Cena brutto Dostawa w 1-2 dni

Druga wersja uznawanych za najlepsze na świecie butów do biegania techniką łyżwową na nartorolkach. Letni odpowiednik butów serii Elite w systemie NNN, w których startują gwiazdy narciarstwa biegowego w zawodach najwyżej rangi światowej.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  Alpina ESK 2.0 Summer to nowe, udoskonalone wcielenie najlepszych na świecie butów do nartorolek, które trafiły do sprzedaży na wiosnę 2015 roku. Powstały w efekcie ciągłej, wieloletniej współpracy tego renomowanego producenta z czołówką światowych biegów narciarskich - zawodnikami startującymi regularnie w zawodach Pucharu Świata. W butach do techniki łyżwowej ESK 2.0 Summer wykorzystano te same kluczowe, zaawansowane technicznie elementy obuwia, jak podeszwa, stabilizatory, zapiętki, czy rękawy stabilizujące kostkę.

  Zaletą butów ESK 2.0 Summer jest ich lekkość i przewiewność przy zachowaniu wszystkich istotnych cech obuwia wpływających na komfort, stabilność, czy osiągi. Zewnętrzne poszycie buta zostało wykonane z bardzo mocnej, syntetycznej i gęsto tkanej siateczki. To zapewnia odpowiednią wentylację stopy także w gorące, letnie dni. Projektanci butów pozostawili zupełnie odkryty staw skokowy powyżej kostki, to umożliwia pełne chłodzenie. Wielu zawodników wykorzystuje ESK 2.0 także do biegania na nartach w wiosenne, ciepłe dni.

  W Alpina ESK 2.0 Summer wykorzystano zaawansowane podeszwy Rottefella Xcelerator Skate usztywniane włóknem węglowym. Z tego “kosmicznego” materiału zostały też wykonane kluczowe elementy usztywniające i stabilizujące, w tym rękaw podtrzymujący łydkę ponad stawem skokowym.

  Wykorzystanie nowoczesnych i zaawansowanych technicznie materiałów pozwala uzyskać doskonałą sztywność, stabilizację i kontrolę nad nartorolkami, przy zachowaniu niezwykłej lekkości obuwia.

  Buty uznawane są w środowisku za jedne z ładniejszych. Twórcy Alpina ESK Summer otrzymali prestiżową nagrodę Red Dot Award za najlepszy projekt.

  W zestawie z butami są dołączone wkładki umożliwiające lekką korekcję (zmniejszenie) rozmiaru lub szerokości wnętrza butów.

  Buty współpracują z wiązaniami w systemach: NNN, Turnamic i Prolink.

  Przeczytaj test butów do nartorolek Alpina ESK 2.0 Summer w specjalistycznym portalu nartorolki.pl.

  Dobierz rozmiar

  Buty do techniki łyżwowej powinny być w miarę dokładnie dopasowane do stopy bez zbędnego zapasu na długość, a zwłaszcza szerokość. Idealnie, jeśli po założeniu buta przed palcami pozostaje jeszcze kilka mm zapasu, tak aby przy pełnym zakresie ruchu palec nie dotykał buta.

  Zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek (kolumna M). Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,4 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 0,6 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,3 do 0,6 cm).

   
  rozmiar EUrozmiar UKrozmiar USrozmiar MSSMS
  395,5625025,08,7
  406,5725526,08,7
  417,5826526,59,0
  4288,527027,39,3
  438,5927527,99,3
  449,51028328,59,5
  4510,51129029,09,7
  4611,51229730,010

  Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w miejscu pokazanym na obrazku) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

  Opis poszczególnych długości

  LiteraOpis
  MSSrekomendowana przez producenta długość stopy w milimetrach, na którą powinien idealnie pasować but
  Mcałkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi
  Sszerokość wkładki w jej najszerszym miejscu

  Dane

  Waga
  500 g / szt. / rozm. 42
  Forma aktywności
  współzawodnictwo
  Do techniki
  łyżwowej
  System wiązań
  NNN
  Poszycie buta
  przewiewne

  Specyficzne indeksy

  Komentarze

  Napisz swoją opinię

  Letnie buty Alpina ESK 2.0 Summer

  Druga wersja uznawanych za najlepsze na świecie butów do biegania techniką łyżwową na nartorolkach. Letni odpowiednik butów serii Elite w systemie NNN, w których startują gwiazdy narciarstwa biegowego w zawodach najwyżej rangi światowej.

  Napisz swoją opinię

  Inni wraz z tym produktem kupili także

  Więcej z tej samej kategorii (11)

  Okazje