Buty Rossignol XC-3

Indeks: RIJW150

599,00 zł
Cena brutto Dostawa w 1-2 dni

Buty do techniki klasycznej, dzięki lekkiemu usztywnieniu kostki poprawiają stabilność i umożliwiają lepszą kontrolę nad nartorolkami. W sezonie zimowym buty można wykorzystywać na biegówkach.

Rozmiar buta EU
Liczba
do 24 h

  Buty Rossignol XC-3 przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak też mężczyzn uprawiających narciarstwo biegowe w celu turystyki i rekreacji. Podeszwa butów została zaprojektowana w taki sposób, by wspomagać stabilność użytkownika. Pomimo, że ma identyczne wymiary jak inne typy podeszw tego producenta, w modelu XC-3 zwiększa komfort użytkowania obuwia.

  Na znaczny wzrost poczucia stabilności podczas korzystania z Rossignol XC-3 wpływa dodatkowe wsparcie opinające staw skokowy, zapinane na pasek na wysokości kostki. Dzięki niemu łatwiej o równowagę podczas korzystania z nartorolek do techniki klasycznej. 

  Sznurowanie odbywa się przy pomocy tradycyjnych sznurówek, które pokryte są dodatkowym fartuchem przeciwśniegowym zapinanym na zamek błyskawiczny. Stanowi to dobrą osłonę przed śniegiem, zwiększa nieprzemakalność i poprawia komfort termiczny.

  Buty są ocieplone, dlatego mogą sprawdzić się podczas jazdy na nartorolkach przy niższych temperaturach powietrza, jak też można je wykorzystywać także na biegówkach. Bardzo przyjemna w dotyku wewnętrzna wyściółka butów ma zdolność dostosowania kształtu do stopy użytkownika co dzieje się za sprawą ciepła (Thermoadjastable Fit), jakie wytwarza ludzka stopa. Sprzyja to doskonałemu dopasowaniu i poczuciu komfortu.

  Buty współpracują z wiązaniami narciarskimi w systemach: NNN, Prolink, Turnamic i Snowmatic.

  Cena za jedną parę butów.

  Dobierz rozmiar

  Jak wybrać odpowiedni rozmiar buta?

  W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej). Zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki większej od stopy o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

   
  rozmiar EUMS
  42 27,58,5
  43 28,09,0
  44 28,69,0
  4529,59,2
  4630,09,5
  47 30,59,5

  Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

  Opis poszczególnych długości

  LiteraOpis
  Mcałkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
  Sszerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]
  RIJW150

  Dane

  System wiązań
  Turnamic (NNN)
  Osłona sznurówek
  tak
  Ocieplone wnętrze
  tak
  Poszycie buta
  nieprzemakalne

  Specyficzne indeksy

  Komentarze

  Napisz swoją opinię

  Buty Rossignol XC-3

  Buty do techniki klasycznej, dzięki lekkiemu usztywnieniu kostki poprawiają stabilność i umożliwiają lepszą kontrolę nad nartorolkami. W sezonie zimowym buty można wykorzystywać na biegówkach.

  Napisz swoją opinię

  Więcej z tej samej kategorii (12)

  Okazje